Kancelaria

Kancelaria prawna Gozdek, Łysakowski Adwokaci Spółka Partnerska została założona w 2008 i jest kontynuacją indywidualnych praktyk zawodowych jej wspólników. Kancelarię tworzy zespół prawników o najwyższych kwalifikacjach, którzy współpracują z licznymi specjalistami i doradcami z zakresu różnych branż. Prowadzi praktykę w różnych dziedzinach prawa, prawnicy specjalizują się w prawach: karnym, karno-skarbowym, cywilnym, rodzinnym, bankowym oraz w szeroko rozumianej obsłudze podmiotów gospodarczych. Kancelaria wspomaga także, Klientów w negocjacjach i procesach inwestycyjnych. Prace odbywają się w zespołach tematycznych, co pomaga w osiągnieciu wysokiej specjalizacji. Początkowo Kancelaria mieściła się w lokalu przy ul. Kaszubskiej 34/4 w Szczecinie. Obecna siedziba znajduje się na Podzamczu, w kamienicy powstałej na murach szczecińskiego Starego Miasta, przy ul. Panieńskiej 16.

 

 

Na elewacji frontowej kamienicy przy ul. Panieńskiej 16, w której ma swoją siedzibę Kancelaria została umieszczona tablica poświęcona pamięci Alfreda Döblina, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli nie tylko niemieckiej, ale i europejskiej prozy XX wieku, który urodził się 10 sierpnia 1878 w Szczecinie. Literacki dorobek Alfreda Döblina obejmuje około czterdziestu utworów, m.in. przełożona na język polski w 2000 roku "Podróż po Polsce" (Reise in Polen, 1926).

 

 

Autorem zdjęć dokumentujących powojenny Szczecin, które stanowią stałą ekspozycję fotografii w naszej kancelarii jest Anatol Weczer (25.04.1902-11.07.1983), dziennikarz, fotoreporter, fotograf Szczecina. Zbiory prac Anatola Weczera o tematyce historycznej, gospodarczej, politycznej upamiętniających wydarzenia z życia Szczecina, przechowywane są w zasobach Archiwum Państwowego w Szczecinie i Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.